Haberler

Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Berlin Fuarında Buluştu.

25 Şubat 2013, Kategori : Haberler, Okunma Sayısı : 2475,

yas-sebze-meyve-ihracatcilari-berlin-fuarinda

 

Uluslararası Rekabetçiliğin Gelistirilmesi (UR-GE) projesi olarak Ekonomi Bakanlığınca desteklenen ve AİB tarafında yürütülen "İhracata Yönelik Kalite ve Standardın Geliştirilmesi” isimli proje kapsamında Uzuner Group Yön.Kur.Bşk.Yrd. İbrahim UZUNER ve Antalya İhracatçılar Birliği Yaş Sebze ve Meyve ihracatçılarından oluşan bir heyet 6-8 Şubat tarihleri arasında Berlin/Almanya'da düzenlenen Fruit Logistica fuarı ziyaret edildi.

Dünya yaş meyve sebze ticaretinde hasat öncesi teknolojiden, üretim, lojistik, pazarlama ve son satış noktasına kadar her aşamada önemli bir buluşma noktası olan Fruit Logistica fuarı, firmalara pazardaki trendleri yakından takip edebilme, ürünlerini tanıtma, iş fırsatları yaratma ve bağlantı kurma imkanı sunuyor.

Bu çerçevede, Ekonomi Bakanlığının desteklemekte olduğu, AİB tarafından yürütülen "İhracata Yönelik Üretimde Kalite ve Standardın Geliştirilmesi” projesi kapsamında Fruit Logistica fuarına sektörel gelişmeleri yerinde incelenmesi ve proje firmaları ile ithalatçı firmaların ikili iş görüşmelerini gerçekleştirmelerini teminen AİB Yönetim Kurulu üyeleri ve proje firmaları ile katılım sağlandı.

Berlin Ticaret Başmüşaviri Sn. Hüseyin ÖZTÜRK ile Ticaret Müşaviri Sn. Kaan SÜRMELİ'nin de iştirak ettiği heyet, fuarda gerçekleştirilen ikili görüşme programının yanı sıra Berlin Halinde (Fruchthof Berlin Verwaltungsgenossenschaft eG) ve süpermarketlerde incelemelerde bulunarak pazardaki gelişmeleri ve trendleri değerlendirme fırsatı da buldu.

Firmaların ihracat bağlantıları yapmak için yoğun ikili görüşmeler yaptığı program, AB pazarında önemli iş bağlantılarının kurulması açısından oldukça başarılı geçti.

Bu ziyaretin hem sektörümüzün uluslararası tanıtımına, hem de bölgemiz ekonomisinin artış ivmesine ciddi katkı sağlayacağına inanıyoruz.

 

S5 Box

Kayıt Ol

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.

iyi-tarim-uygulamalari-oncu-kurulus

Anasayfa

Kurumsal

GRUP SIRKETLER

Yatırımlar

Ürünler

Kalite

IYI TARIM UYGULAMALARI

Referanslar

Basın Odası

Bize Ulasın

izlenebilirlik sorgula

Türkıye'nin Sebze ve Meyve Tedarikçisi'ne Hosgeldiniz!

  MERKEZ OFİS:
Orta Mah Şelale Sokak No:134
Altınova Kepez / ANTALYA
Tel: 0 242 340 62 10
Fax: 0 242 340 62 11
  KUMLUCA ŞUBE:
Mavikent Toptancı Hal Kompleksi No:157
Mavikent KUMLUCA/ANTALYA
Tel: 0 242 884 40 14
Fax: 0 242 884 40 15

UZUNER GROUP'TA NELER OLUYOR!